Człowiek przygotowany na katastrofę. Jak sobie poradzić, gdy przyjdzie nam się zmierzyć z żywiołem

Numer: 
633

W czasie lekcji dzieci dowiedzą się, czym jest katastrofa naturalna, jakie są rodzaje katastrof naturalnych oraz w jakich zakątkach świata najczęściej można doświadczyć danej katastrofy naturalnej. W prosty i zabawny sposób dowiedzą się również, jak zachowywać się w czasie wystąpienia danego typu kataklizmu, co zabrać ze sobą na wypadek wystąpienia tego rodzaju zdarzenia, co należy mieć w tzw. plecaku przetrwania, w którym to powinny znaleźć się niezbędne rzeczy pozwalające bezpiecznie przetrwać danej osobie przez 48 h - do czasu przyjścia pomocy.

Lekcja będzie miała charakter praktyczny, dzieci będą uczyły się pakowania plecaków, wyboru niezbędnych produktów spożywczych oraz innych koniecznych do przetrwania akcesoriów. Będziemy również odgrywali scenki rodzajowe, m.in. jak zachowywać się w czasie takiego zdarzenia, a na zakończenie każde dziecko dostanie plakat informujący, jakie produkty zawsze warto mieć w domu, tak aby bezpiecznie przeżyć klika dni w przestrzeniach odciętych od świata. (istnieje możliwość prowadzenia lekcji w języku niemieckim - online).

(lekcja dla dzieci 3-6 klasa przygotowana z Jade University)

Typ szkoły i dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
wtorek, 21 Września, 2021 - 12:00
Czas trwania: 
45 minut
Opis skrócony: 
Celem lekcji jest pokazanie dzieciom, w jaki sposób można przygotować się na nadejście zdarzenia o charakterze katastrofy naturalnej.
dr inż.
Agnieszka
Dudzińska-Jarmolińska
Miejsce spotkania: 
Online