Czy uczniowie mogą strajkować? Przygotowujemy protest uczniowski

Numer: 
872

Znów wyszli na ulice! Robotnicy strajkują! W niedzielę odbędzie się protest klimatyczny! Protest, strajk – słowa te często pojawiają się w internecie i telewizji. Co to jest protest społeczny i strajk? Czym się różnią? Jak przygotować skuteczny protest i strajk? Czy uczennice i uczniowie mogą strajkować? 
Zapraszam na warsztat, na którym porozmawiamy o tym, czym jest protest i strajk, czemu służą strajki, jak zorganizować skuteczny protest. Podczas spotkania zaprojektujemy też protest szkolny organizowany przez uczniów i uczennice. 

Forma: 
Termin: 
środa, 22 Września, 2021 - 11:00
piątek, 24 Września, 2021 - 11:00
Czas trwania: 
120 minut
Opis skrócony: 
Warsztat dotyczący możliwości zorganizowania protestu i strajku przez uczniów i uczennice, na którym porozmawiamy o tym co to znaczy strajkować i zaprojektujemy protest szkolny.
Dodatkowe informacje: 
Potrzebne materiały: Tablica, flipchart, flamastry, rzutnik lub telewizor z możliwością wyświetlenia prezentacji Jeśli szkoła nie dysponuje flipchartem i flamastrami zapewni je prowadząca (potrzebna wcześniejsza informacja).
Organizator: 
mgr
Katarzyna
Rakowska
Miejsce spotkania: 
Preferowane spotkanie w szkole, ale istnieje możliwość organizacji lekcji w siedzibie Wydziału Socjologii (Karowa 18) po wcześniejszym uzgodnieniu.
Stacjonarne w szkole