Królestwo materiałów

Numer: 
626

Materiały to substancje pozwalające na wykonywanie przedmiotów: narzędzi, pojazdów, maszyn czy nawet budynków. Wszystko wokół nas wykonane jest z jakichś materiałów: od telefonów komórkowych po rakietę kosmiczną. Ich królestwo jest ogromne i naprawdę łatwo się pogubić! Z tego powodu inżynierowie materiałowi dokonali podziału materiałów na cztery główne rodziny materiałowe: metale i stopy, polimery, ceramikę i kompozyty. Podział ten wykonany został w oparciu o duże różnice w budowie wewnętrznej i właściwościach materiałów należących do tych rodzin.

W ramach zajęć przedstawione zostaną wszystkie główne rodziny materiałowe wraz z omówieniem ich struktury i podstawowych właściwości, a przede wszystkim różnic między nimi. Przewidziany jest także pokaz pewnych przedstawicieli z każdej rodziny w celu oswojenia się z różnymi materiałami.

Zapraszamy na opowieść o królestwie materiałów!

Forma: 
Termin: 
poniedziałek, 25 Września, 2023 - 10:00
wtorek, 26 Września, 2023 - 10:00
środa, 27 Września, 2023 - 10:00
Czas trwania: 
45 minut
Opis skrócony: 
Materiały są wszędzie! Wszystko, co wytwarzamy, powstaje z jakichś materiałów. Ich królestwo jest ogromne, lecz można je podzielić na cztery główne rodziny, którym poświęcona będzie ta lekcja.
dr inż.
Piotr
Błyskun
Miejsce spotkania: 
ul. Wołoska 141
00-507 Warszawa
Stacjonarne

©2022 Festiwal Nauki