Mieszkańcy Bałtyku

Numer: 
632

Gdy stoisz na brzegu, morze Bałtyckie może wydawać się spokojne i niezamieszkane. W rzeczywistości jest jednak miejscem tętniącym życiem. Ssaki morskie są grupą zwierząt przystosowana do życia w morzach. To doskonali nurkowie i pływacy. Jakie ssaki mieszkają w Bałtyku? Czy w Bałtyku mieszkają delfiny? Na lekcji opowiem o mieszkańcach Bałtyku. Dowiecie się, jak zachować się, kiedy spotkamy na plaży fokę; jak rozpoznać, czy foka wymaga interwencji. Opowiem, jak działa ośrodek rehabilitacji fok na Helu i co się dzieje, kiedy co roku wypełnia się pacjentami. Będziemy towarzyszyć foczym pacjentom, którzy po rehabilitacji wracają do swojego domu, którym jest morze. Przybliżę, w jaki sposób naukowcy śledzą wędrówki fok. Opowiem też z jakimi zagrożeniami zmagają się mieszkańcy Bałtyku i co każdy z nas może zrobić, żeby ochronić ich dom.

Typ szkoły i dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
wtorek, 27 Września, 2022 - 13:00
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Bałtyku z brzegu wydaje się niezamieszkany i spokojny. W rzeczywistości to tętniący życiem dom dla wielu gatunków, w tym ssaków. Przybliżę tych mieszkańców i ich przedstawiciela – fokę.
Dodatkowe informacje: 
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany formy spotkania na spotkanie online, jeśli sytuacja epidemiologiczna związana z Covid-19 ulegnie pogorszeniu. Ewentualnie uczestnicy będą mieli obowiązek założenia maseczek
dr
Marzena
Stefaniuk
Miejsce spotkania: 
ul. Pasteura 3
02-093 Warszawa
Stacjonarne

©2022 Festiwal Nauki