Do tanga trzeba dwojga! – związki między roślinami, a ich zapylaczami

Numer: 
304

Uczestnicy wcielą się w rolę naukowców badających powiązania między roślinami a ich zapylaczami. Zajęcia odbędą się zarówno w specjalnie przygotowanej i odpowiednio wyposażonej pracowni oraz na terenie Ogrodu Botanicznego. W pracowni uczestnicy zdobędą niezbędną wiedzę, materiały i sprzęt potrzebny do dalszej części. Następnie wyruszą w teren, aby przeprowadzić samodzielnie obserwacje grup zapylaczy występujących w mieście. Po zakończeniu obserwacji uczestnicy będą mieli okazję zajrzeć do wnętrza kwiatów oraz odkryć jakie powiązania występują pomiędzy budową kwiatów, a ich zapylaczami.

 
Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
sobota, 23 Września, 2023 - 12:00
Czas trwania: 
120 minut
Opis skrócony: 
Jakie zapylacze możemy spotkać w najbliższej okolicy? Jak wygląda praca naukowców zajmujących się roślinami i owadami zapylającymi? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te i inne pytania!
Dodatkowe informacje: 
Warsztaty przeznaczone dla dzieci (od 5 do 6 lat), młodzieży i osób dorosłych. Zapisy od 18 IX pod adresem: warsztaty.ogrod@uw.edu.pl
mgr
Barbara
Płaskonka
mgr
Marcin
Mazurkiewicz
Miejsce spotkania: 
Al. Ujazdowskie 4
00-478 Warszawa
Warsztaty prowadzone w sali warsztatowej oraz na terenie Ogrodu Botanicznego UW Zbiórka przy wejściu do budynku edukacyjnego (pierwszy budynek po prawej stronie, za szlabanem).

©2022 Festiwal Nauki