Dzień otwarty w centrum doskonałości ENSEMBLE3 – spotkanie z fotoniką!

Numer: 
15

Zapraszamy na spotkanie z międzynarodowym zespołem naukowców Centrum Doskonałości ENSEMBLE3, pracującym z technologiami opartymi na świetle! Technologie te mają coraz bardziej znaczący wpływ na nasze życie. Dzięki nim możemy korzystać z szybkiego internetu, rozwijać zaawansowane technologie diagnostyki medycznej, prowadzić eksplorację kosmosu czy pracować nad nowymi metodami pozyskiwania energii.

Każdy z nas posiada jakieś urządzenie elektroniczne takie jak telefon komórkowy, komputer czy radio. W każdym z nich znajduje się kawałek kryształu. Trzymamy go w ręku rozmawiając przez telefon, bo na tym właśnie krysztale zbudowany jest układ scalony. W 1916 roku polski chemik, prof. Czochralski opracował najszerzej stosowaną dzisiaj na świecie metodę otrzymywania kryształów. Tą metodą otrzymywane są kryształy w laboratoriach Centrum Doskonałości ENSEMBLE3.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego Centrum w Dniu Otwartym. Tego dnia otworzymy dla zwiedzających nasze laboratoria i pokażemy w jaki sposób tworzone są materiały o fascynujących właściwościach optycznych oraz jak są one wykorzystywane do tworzenia innowacji w obszarze fotoniki.

Termin: 
sobota, 16 Września, 2023 - 10:00
Czas trwania: 
300 minut
Opis skrócony: 
Zapraszamy do odwiedzenia naszych laboratoriów. Pokażemy, w jaki sposób tworzymy materiały o fascynujących właściwościach optycznych oraz opowiemy, jak są one wykorzystywane do tworzenia innowacji.
Organizator: 
mgr
Aleksandra
Kossowska
dr
Emil
Tymicki
Aleksandra
Mirowska
Miejsce spotkania: 
ul. Wólczyńska 133
01-919 Warszawa

Komentarze

Wysłane przez lenabobkova28_5131 w sob., 2023-09-09 21:07
I was not aware of Centrum Doskonałości ENSEMBLE3. Hope to see you sobota, 16 Września, 2023 - 10:00

©2022 Festiwal Nauki