Eksperymentuj w wirtualnej rzeczywistości

Numer: 
126

Dzięki wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości (VR) uczeń przenosi się do całkowicie innego świata, w którym wciela się w rolę szalonego naukowca. Dzięki zaawansowanej technologii i kontrolerom VR można w bezpiecznym środowisku przeprowadzać eksperymenty z chemii, fizyki, biologii i matematyki, które są niebezpieczne lub nawet niemożliwe do wykonania w tradycyjnej sali laboratoryjnej. To wszystko w połączeniu z pełną imersją zapewnia niespotykane w szkole doznania i znacznie usprawnia proces nauczania. Fabuła każdej lekcji jest tak skonstruowana, że już po chwili można zapomnieć o tym, że na głowie mamy założone gogle VR, a w rękach tylko dwa kontrolery i poczuć się jak w prawdziwym laboratorium.

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Termin: 
wtorek, 20 Września, 2022 - 15:00
wtorek, 20 Września, 2022 - 16:00
Czas trwania: 
45 minut
Opis skrócony: 
Przenieś się dzięki goglom wirtualnej rzeczywistości do laboratorium i przeprowadzaj eksperymenty z chemii, fizyki, biologii i matematyki.
Dodatkowe informacje: 
Warsztaty przeznaczone dla uczestników od 13 lat. Warunkiem uczestniczenia w zajęciach jest dostarczenie formularza zgody podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego. Zapisy od 12 IX i wzór formularza dostępne na stronie: https://akademia.mini.pw.edu.pl/
dr inż.
Joanna
Porter-Sobieraj
inż.
Mikołaj
Wójcik
Miejsce spotkania: 
ul. Koszykowa 75
00-662 Warszawa
s. 302 lub 303 (III piętro)

©2022 Festiwal Nauki