English through language jokes - O nauce języka angielskiego na przykładzie dowcipów językowych

Numer: 
287

Ucząc się języka angielskiego nabywamy sprawności w różnych dziedzinach: w zakresie słownictwa, struktur gramatycznych, wymowy czy pragmatyki.

W niniejszym warsztacie przyjrzymy się tym czterem obszarom poprzez pryzmat dowcipów językowych, to znaczy każdy z nich będzie zilustrowany przykładami pochodzącymi z zabawnych użyć języka. Uczestnicy będą zachęcani do wspólnego rozwiązywaniu zagadek językowych (na przykład, do wyjaśnienia reguły, która rządzi danym dowcipem). Taka wspólna analiza zabawnych form językowych pomoże nam uświadomić sobie bogactwo języka (którego się uczymy), oraz wskazać obszary, o których mogliśmy wcześniej nie myśleć (w czasie uczenia się języka). Zaproponuję uczestników także ułożenie własnego dowcipu językowego. Warsztat jest interaktywny i wymaga od uczestników znajomości języka angielskiego.

Typ spotkania: 
Forma: 
Termin: 
sobota, 16 Września, 2023 - 10:00
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Ucząc się języka angielskiego nabywamy sprawności w różnych dziedzinach, np. w zakresie słownictwa i struktur gramatycznych. W warsztacie przyjrzymy się im przez pryzmat dowcipów językowych.
Dodatkowe informacje: 
• Zapisy od 11 IX pod adresem: festiwal.anglistyka@gmail.com • warsztat będzie prowadzony po angielsku (poziom średniozaawansowany) • wiek: młodzież licealna i wyżej • warsztat jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami
prof.
Zbigniew
Możejko
Miejsce spotkania: 
ul. Dobra 55
00-312 Warszawa

©2022 Festiwal Nauki