Geografia zasobów: o ograniczoności zasobów słów kilka

Numer: 
189

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, skąd pochodzą surowce i materiały, które na co dzień wykorzystujemy? Woda z naszych kranów, drewno w naszych meblach, czy też energia, którą nieustannie wykorzystujemy – to wszystko przecież pochodzi z zasobów NASZEJ planety.  

A dlaczego są wciąż społeczności, które cierpią na chroniczny brak wody, podczas gdy inne mają jej w nadmiarze, a także są państwa w których surowce energetyczne stanowią istotę ich bogactwa, natomiast inne skazane są na ich wieczny import? A tak w ogóle, to co by było, gdyby zasoby leśne, wodne czy też zasoby surowców energetycznych nagle się skończyły? 

Zapraszam na wykład otwarty pt. „Geografia zasobów: o ograniczoności zasobów słów kilka”, gdzie przyjrzymy się temu zagadnieniu z bliska. Omówimy kwestię ograniczoności kluczowych zasobów wskazując, jaką właściwie rolę odgrywają one w naszej gospodarce. Przedstawimy, jakie obszary i społeczności na naszej planecie są najbardziej i najmniej dotknięte problemem dostępu do poszczególnych grup zasobów oraz jakie dysproporcje temu towarzyszą. Wykład „Geografia zasobów: o ograniczoności zasobów słów kilka” pozwoli zatem zrozumieć, jak cenne są zasoby naszej planety oraz dlaczego NAPRAWDĘ WARTO korzystać z nich odpowiedzialnie.

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
środa, 20 Września, 2023 - 15:00
Czas trwania: 
45 minut
Opis skrócony: 
Przyjrzyjmy się bliżej problemowi ograniczoności zasobów naszej planety wskazując, jak są one cenne oraz dlaczego naprawdę warto korzystać z nich odpowiedzialnie.
dr
Maciej
Mróz
Miejsce spotkania: 
Al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa

©2022 Festiwal Nauki