Mogę pogłaskać? Relacje ludzi i innych zwierząt w literaturze i kulturze od XIX do XXI wieku

Numer: 
45

Czy mogę rzucić mu piłeczkę? Czy mogę pogłaskać? Czy mogę je zabić? W ramach projektu grantowego NCN „Wyobrażenia harmonii międzygatunkowej w literaturze, filmie i innych tekstach kultury anglosaskiej, od połowy XIX do XXI wieku” interdyscyplinarny zespół badawczy prowadzony przez dr hab. Justynę Włodarczyk pochyla się nad zagadnieniem relacji ludzi i innych zwierząt na różnych płaszczyznach. Jacy jesteśmy w kontaktach z innymi istotami? I jak je sobie wyobrażamy?

Pokaz materiału audiowizualnego będzie punktem wyjścia dla dyskusji na temat relacji ludzi z innymi zwierzętami i zachętą do krytycznego spojrzenia na kontakty międzygatunkowe.

Krótka forma audiowizualna ilustrująca 10 miesięcy pracy zespołu badawczego jest efektem interdyscyplinarnej współpracy i wynikających z niej przemyśleń na temat międzygatunkowych relacji. Projekt koncentruje się na bezpośredniej, fizycznej interakcji człowieka i innych zwierząt i stawianiu pytań o partnerstwo lub dominację. W jaki sposób czynimy ziemię sobie poddaną?

Termin: 
wtorek, 20 Września, 2022 - 18:30
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Jak wyobrażano sobie relacje ludzi i innych zwierząt dawniej i dziś? Odpowiedzi poszukamy podczas dyskusji poprzedzonej pokazem materiału audiowizualnego, ilustrującego badania naszego zespołu.
Dodatkowe informacje: 
Zapisy od 12 IX pod adresem: festiwal.anglistyka@gmail.com
mgr
Julia
Wilde
mgr
Sara
Kruszona
Miejsce spotkania: 
Online

©2022 Festiwal Nauki