Myśl ekonomicznie, czyli jak nie paść ofiarą finansowych oszustów?

Numer: 
192

Celem wykładu jest przedstawienie schematów typowych oszustw finansowych wykorzystujących przede wszystkim ludzką naiwność i brak fundamentalnej wiedzy ekonomicznej.
Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak często padamy ofiarą socjotechnicznych sztuczek, kupujemy „rewelacyjne” wizje bogactwa bez żadnego ryzyka, działamy pod sztuczną presją czasu w obawie przed końcem "życiowej okazji" czy kupujemy przysłowiowego kota w worku bo ktoś podający się za eksperta tak nam "doradził".
Ekonomia to sztuka zarządzania ograniczonymi zasobami, więc jeśli dobrze ją poznamy to dzięki krytycznej postawie i odrobinie racjonalnego myślenia będziemy mogli łatwo ominąć finansowe miny. Na wykładzie będą quizy, tzw. "historie z życia" i żywe dyskusje ze słuchaczami, a to gwarantuje, że nudą nie zawieje. Serdecznie zapraszam! dr Czesław Martysz.

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
środa, 20 Września, 2023 - 18:00
Czas trwania: 
90 minut
Opis skrócony: 
Pierwsze oszustwa finansowe powstały zaraz po tym, gdy narodził się pieniądz. Finansowi oszuści nadal działają podobnie, wykorzystując m.in. naiwność i brak fundamentalnej wiedzy.
dr
Czesław
Martysz
Miejsce spotkania: 
Al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa

Komentarze

Wysłane przez doradcapodatkow... w czw., 2023-09-21 18:32
Panie Doktorze, bardzo dziękujemy za fascynujące spotkanie

©2022 Festiwal Nauki