ODWOŁANE_Porozmawiajmy o zdrowiu (po polsku i ukraińsku)

Numer: 
175

Spotkanie w formie warsztatów językowych dla Polaków i Ukraińców. Jego celem jest zapoznanie z podstawowymi nazwami anatomicznymi w obu językach, najczęstszymi chorobami, a także przećwiczenie codziennych zwrotów przydatnych zarówno pacjentom, jak i pracownikom przychodni, czy apteki.

Podczas spotkania można będzie dowiedzieć się, jak poskarżyć się na ból zęba czy bezsenność – lekarzowi czy koleżance w pracy, jak poradzić sobie podczas rejestracji na szczepienie w przychodni, czy jak wytłumaczyć pacjentowi, że konieczne są dodatkowe badania, stąd dostaje skierowanie i co ma z nim zrobić.

Warsztaty będą dwujęzyczne, symetryczne, tak, by przekazać wiedzę w obu językach. Znajomość cyrylicy nie jest konieczna (będą dostępne transkrypcje materiałów), zaś materiały warsztatów dadzą możliwość „oswojenia się” z obydwoma alfabetami. Będzie to szansa na usłyszenie i przećwiczenie najważniejszych wyrażeń.

Typ spotkania: 
Termin: 
piątek, 23 Września, 2022 - 16:40
Czas trwania: 
90 minut
Opis skrócony: 
Okazja, by poznać podstawowe zwroty, nazwy anatomiczne, nazwy chorób, tak by ułatwić Ukraińcom wizyty u lekarza, a Polakom rozumienie pacjentów i znajomych.
mgr
Oksana
Borys
mgr
Marta
Saniewska
Miejsce spotkania: 
Ul. Dobra 55
00-312 Warszawa
sala 40

©2022 Festiwal Nauki