Virtual Air Pollution Experience –wizualizacje zanieczyszczenia powietrza

Numer: 
94

Zanieczyszczenie powietrza to rosnący problem powodujący choroby układu oddechowego oraz krwionośnego, jest przyczyną chorób nowotworowych i przedwczesnej śmierci. Szacuje się, że w Polsce rocznie umiera ponad 44 tys. osób z powodu zanieczyszczenia powietrza. Poziom zanieczyszczenia zagrażający zdrowiu pojawia się zanim osiągnie stan dostrzegalny dla oka.
W Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości i Psychofizjologii w ramach projektu VAPE (Virtual Air Pollution Experience) opracowujemy sposoby sygnalizacji poziomu zanieczyszczenia powietrza. Chcielibyśmy podzielić się dotychczasowym przebiegiem oraz wynikami badań z zakresu bodźców wizualnych.
W ramach Festiwalu Nauki opowiemy o projekcie, zaprezentujemy metodologie projektowania wizualizacji opartej na badaniach z dziedziny komunikacji zagrożeń, przedstawimy eksperyment badawczy prowadzony w środowisku rzeczywistości wirtualnej oraz omówimy dotychczasowe wyniki eksperymentów.

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Termin: 
środa, 22 Września, 2021 - 15:00
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Prezentacja badań prowadzonych w ramach projektu VAPE. Mają na celu opracowanie sygnalizacji zanieczyszczenia powietrza za pomocą technologii wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości.
Dodatkowe informacje: 
Liczba miejsc ograniczona, wymagana rejestracja na stronie: psych.pan.pl/festiwalnauki2021
Organizator: 
mgr
Zbigniew
Jędrzejewski
mgr
Agata
Feledyn
dr
Justyna
Świdrak
dr
Grzegorz
Pochwatko
Miejsce spotkania: 
Liczba miejsc ograniczona, wymagana rejestracja na stronie: psych.pan.pl/festiwalnauki2021
Online