Warsztaty fizyko-chemiczne z Manufakturą Naukowców

Numer: 
19

Zajęcia mają charakter warsztatowy. Uczniowie poznają prawa panujące w przyrodzie przez wykonywanie prostych i bezpiecznych eksperymentów fizyko-chemicznych. Dowiedzą się, czym jest ciśnienie, wyporność, jakie są stany skupienia, czym są pierwiastki i cząsteczki, lepkość, gęstość i wiele innych. Uczestnicy będą mieli okazję poznać chemię zapachów i mydła. Na zajęciach wykonamy wspólnie kosmetyki.

Uczniowie samodzielnie wykonują doświadczenia, pracując w zespołach, ucząc się nie tylko przedmiotów ścisłych, ale także współpracy.

Termin: 
wtorek, 21 Września, 2021 - 17:30
środa, 22 Września, 2021 - 17:30
czwartek, 23 Września, 2021 - 17:30
Czas trwania: 
75 minut
Opis skrócony: 
Zajęcia warsztatowe skierowane są do uczniów klas I-III SP. Na zajęciach przedstawione zostaną proste i bezpieczne doświadczenia fizyko-chemiczne wprowadzające w świat przedmiotów ścisłych.
Dodatkowe informacje: 
Wymagana rejestracja (maks. 4 osoby na jedną rejestrację). Zapisy przez e-mail: manufaktura@osial.pl od 13.09.21 Tylko zgłoszenia indywidualne, w zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, liczbę osób , preferowany termin. Nie przyjmujemy zgłoszeń grup zorganizowanych. Uczestnicy w wieku poniżej 18 lat bez towarzystwa opiekunów muszą mieć pisemną zgodę, formularz: http://www.chem.uw.edu.pl/popularyzacja/festiwal-nauki-2/
Organizator: 
dr
Magdalena
Osial
Miejsce spotkania: 
ul. Pasteura 1
02-093 Warszawa
Sala 104, poziom -1