Wdzięczność: naukowy klucz do szczęścia. Warsztaty interaktywne

Numer: 
69

Badania nad wdzięcznością prowadzone są intensywnie od 20 lat i obejmują różne dziedziny: od psychologii pozytywnej po neuronaukę. Najważniejsza konkluzja, jaka z nich wypływa, jest spójna i bardzo obiecująca: wdzięczność jest jednym z najsilniejszych korelatów dobrostanu psychicznego. Może być zatem uznana za klucz do szczęśliwego życia z naukowo udowodnioną skutecznością.

Wdzięczność jest rozumiana przez naukowców jako pozytywna emocja, ale również jako umiejętność dostrzegania i doceniania tego, co mamy i co nas spotyka. Ta umiejętność jest zaś bardzo silnie powiązana z poczuciem szczęścia, satysfakcją ze związków, i szeregiem innych elementów podnoszących jakość naszego życia.

Zapraszam na warsztaty, podczas których dowiecie się, w jaki sposób wdzięczność wpływa na nasz nastrój, zdrowie oraz układ nerwowy. Porozmawiamy o tym, dlaczego warto ją praktykować, oraz jak to robić, by czerpać z niej najwięcej korzyści. I najważniejsze - sprawdzimy jej siłę w praktyce podczas interaktywnych ćwiczeń zaczerpniętych ze świata nauki.

Typ spotkania: 
Dzień otwarty: 
Forma: 
Termin: 
niedziela, 17 Września, 2023 - 15:00
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Dowiecie się, w jaki sposób wdzięczność wpływa na nasz nastrój, zdrowie oraz układ nerwowy. Porozmawiamy o tym, dlaczego warto ją praktykować, oraz jak to robić, by czerpać z niej najwięcej korzyści.
Organizator: 
Organizator: 
Wydział Psychologii w Warszawie
dr
Joanna
Tomczyk
Miejsce spotkania: 
ul. Chodakowska 19/31
03-815 Warszawa

©2022 Festiwal Nauki