Zabawy naukowe dla najmłodszych

Numer: 
48

Najmłodsze dzieci cechuje naturalny entuzjazm w poznawaniu zjawisk przyrodniczych i otaczającego nas świata. Jako dorośli możemy się tylko od nich uczyć i je wspierać! Czy chcecie sprawdzić, jak wybucha wulkan? W jaki sposób przenikają się kolory tęczy? A może sprawdzimy razem, czego do życia potrzebuje las?

W programie warsztatów dla najmłodszych uczestników Festiwalu Nauki 2022 przewidziano proste (ale dające wiele radości), jak i nieco bardziej wyrafinowane atrakcje. W programie pojawi się wybuch wulkanu w krainie dinozaurów, wykopaliska znalezisk skrytych przez ruchome piaski, eksperymenty z przenikaniem kolorów, tornado w butelce, lawa w butelce oraz kilka innych. Dla miłośników chemii przygotowujemy eksperymenty-niespodzianki z prawdziwymi odczynnikami laboratoryjnymi (w tym czasie prosimy o szczególną uwagę opiekunów maluszków, którzy być może sami zechcą uczestniczyć w zajęciach ;-)). Na koniec zasadzimy mikro las w szkle. Część z wyników twórczości może zostać zabrana do domów przez dzieci.

Niech niezwykła dziecięca ciekawość świata towarzyszy nam przez całe życie!

Termin: 
sobota, 24 Września, 2022 - 10:00
sobota, 24 Września, 2022 - 12:00
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Czy wiecie jak wybucha wulkan? W jaki sposób przenikają się kolory w tęczy? A może sprawdzimy razem, czego do życia potrzebuje las? Niech dziecięca ciekawość świata towarzyszy nam przez całe życie!
Dodatkowe informacje: 
Zapisy w dniu zajęć, w recepcji budynku. Sugerowany wiek uczestników - od 2 do 5 lat. Starsze i młodsze dzieci są, oczywiście, mile widziane.
mgr inż.
Ewa Zuzanna
Kowalik-Pilarska
Miejsce spotkania: 
ul. Pasteura 5
02-093 Warszawa
gościnnie na Wydziale Fizyki UW, Główne wejście do budynku z rogu ulic Pasteura i Pogorzelskiego. I piętro, windą lub schodami przy portierni.

©2022 Festiwal Nauki