Zadziwiający świat kryształów

Numer: 
40

Zapraszamy młodych badaczy w wieku od 8 do 14 lat do udziału w warsztatach pod tytułem "Zadziwiający świat kryształów". Podczas warsztatów dowiecie się, że otaczający Was świat składa się z atomów. Ale czym właściwie jest atom? Nauczymy Was o tym podstawowym budulcu materii. Będziemy również badać budowę atomową wybranych pierwiastków chemicznych, dowiadując się o ilości protonów, neutronów i elektronów w ich strukturze. Zrozumiecie, jak ciała stałe, ciecze i gazy różnią się od siebie pod względem budowy. Poznacie różne rodzaje struktur krystalicznych węgla i będziecie mieli okazję samodzielnie budować te struktury z pomocą klocków magnetycznych geomag. To nie tylko świetna zabawa, ale także nauka poprzez doświadczenie.

Na tych warsztatach przybliżymy Wam również sylwetkę wybitnego polskiego naukowca Jana Czochralskiego i jego związki z kryształami. Przygotowaliśmy dla Was wiele interesujących informacji na ten temat.

Jeśli jesteście zainteresowani uczestnictwem w warsztatach "Zadziwiający świat kryształów", prosimy o wcześniejsze zapisy na adres mailowy brodo@ifpan.edu.pl.

Dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
sobota, 23 Września, 2023 - 10:00
sobota, 23 Września, 2023 - 11:00
sobota, 23 Września, 2023 - 12:00
Czas trwania: 
45 minut
Opis skrócony: 
W trakcie warsztatów młodzi badacze (8-14 lat) poznają sekrety budowy materii
Dodatkowe informacje: 
Zapisy od 18 IX pod adresem: brodo@ifpan.edu.pl
dr
Beata
Brodowska
dr hab.
Izabela
Kuryliszyn-Kudelska
Miejsce spotkania: 
Al. Lotników 32/46
02-668 Warszawa
Dostępny parking bezpłatny, niestrzeżony

©2022 Festiwal Nauki