Dłutkiem, piórkiem, rysukiem - artystyczne techniki graficzne

Lekcja muzealna wraz z zajęciami warsztatowymi poprzedzonymi wykładem, ilustrowanym prezentacją multimedialną, z historii technik graficznych. Wykład jest wzbogacony również poprzez artefakty (obiekty muzealne), które uczestnicy otrzymują do bezpośredniego obejrzenia. W trakcie zajęć uczniowie poznają proces twórczy artysty grafika – od fazy projektowej, poprzez przygotowanie matrycy linorytniczej do wykonania odbitki. Zapoznają się z różnymi rodzajami materiałów (papiery drukarskie, farby drukarskie), narzędzi (wałki, prasy drukarskie, dłutka linorytnicze) oraz uczą się  właściwego ich stosowania. W czasie zajęć warsztatowych uczniowie, pod okiem specjalistów mogą zaprojektować i własnoręcznie wykonać linoryt, a później zrobić odbitkę linorytniczą na zabytkowej prasie pochodzącej ze zbiorów Muzeum Drukarstwa.

Typ szkoły:
Liczba osób:
wtorek, 27 Wrzesień, 2016 - 12:00
środa, 28 Wrzesień, 2016 - 12:00
czwartek, 29 Wrzesień, 2016 - 12:00
piątek, 30 Wrzesień, 2016 - 12:00
W trakcie zajęć, po wysłuchaniu wykładu o artystycznych technikach graficznych i sposobie wykonywania linorytu, uczestnicy mogą sami wyryć swój własny linoryt i wytłoczyć go na zabytkowej prasie
Organizator:
Muzeum Drukarstwa