Owady- wrogowie czy nasi sprzymierzeńcy

Numer: 
630

Owady są najliczniejszą i najszerzej rozpowszechnioną grupą organizmów na świecie. Spotyka się je wszędzie na lądzie, w wodzie, powietrzu, na organizmach roślinnych jak i zwierzęcych, w ich odchodach oraz zwłokach. Pełnią one wiele ważnych funkcji w naszym ekosystemie: uczestniczą w krążeniu i rozkładzie substancji organicznych, ochronie roślin oraz ich zapylaniu, jednakże poza pożytecznymi owadami, istnieje szereg owadów uważanych za szkodniki.

Karaczany, muchy, chrząszcze czy motyle to tylko niektóre z owadów, które będzie można podziwiać podczas edukacyjnych lekcji festiwalowych. Zajęcia poprzedzone będą krótką prelekcją obejmującą zapoznanie się z budową i fizjologią owadów, a także ich rolą w i znaczeniem w przyrodzie. Uczniowie będą mogli zobaczyć na własne oczy jak wygląda wnętrze owada, porównać „krew” owadów z krwią ssaków, ponadto przewidziany jest pokaz wybranych gatunków owadów oraz gry i zabawy dla najmłodszych uczestników.

Typ szkoły: 
Dziedzina: 
Forma: 
Liczba osób: 
30
Termin: 
wtorek, 27 Wrzesień, 2016 - 10:00
wtorek, 27 Wrzesień, 2016 - 12:00
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Uczniowie zobaczą jak wygląda wnętrze owada, porównają „krew” owadów z krwią ssaków. Przewidziany jest pokaz wybranych gatunków owadów oraz gry i zabawy dla najmłodszych.
Wykonawca
mgr
Michalina
Kazek
Wykonawca
mgr
Agata
Kaczmarek
Wykonawca
dr inż.
Anna
Wrońska
Miejsce spotkania: 
Instytut Parazytologii PAN, ul. Twarda 51/55
00-818 Warszawa
Zajęcia odbędą się w siedzibie Instytutu (6 piętro)