Regeneracja kolana z wykorzystaniem trójwymiarowych struktur polimerowych

Wykład będzie obejmować omówienie zagadnień uszkodzeń więzadeł kolanowych i tkanki chrzęstnej. Zostaną zaprezentowane współczesne metody leczenia, ze szczególnym zwróceniem uwagi na regenerację z wykorzystaniem trójwymiarowych struktur polimerowych. Uczestnicy będą mogli obejrzeć proces elektroprzędzenia, który umożliwia formowanie struktur niezwykle podobnych do tych znajdujących się w ludzkich tkankach. Zaprezentowane zostaną również badania właściwości mechanicznych oraz badania biologiczne w warunkach in-vitro w kierunku zastosowania struktur 3D w medycynie regeneracyjnej. (Popularyzacja projektów: 388/L-6/2014 NCBiR oraz 2014/15/N/ST8/03757 NCN)

Typ szkoły:
Liczba osób:
Klasa od:
Klasa do:
piątek, 30 Wrzesień, 2016 - 12:00
Omówienie uszkodzeń kolana - metody leczenia oraz regeneracja z wykorzystaniem trójwymiarowych rusztowań formowanych metodą elektroprzędzenia. (Popularyzacja 388/L-6/2014 NCBiR)
dr inż.
Dorota