Ziemia, Księżyc i Słońce- pokaz w planetarium Niebo Kopernika

Podczas filmu wyświetlanego na kopule planetarium Niebo Kopernika uczniowie dowiedzą się więcej o codziennych zjawiskach astronomicznych. Co się dzieje na niebie? Dlaczego Słońce świeci i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Film opowiada też o gwiazdozbiorach, podróżach kosmicznych i lądowaniu na Księżycu. Przed projekcją odbywa się pokaz na żywo prowadzony przez prezentera planetarium.

Typ szkoły:
Liczba osób:
czwartek, 29 Wrzesień, 2016 - 10:00
Z filmu w planetarium dowiecie się m.in. dlaczego Słońce świeci i jak zmieniają się pory dnia i roku. Będzie też o gwiazdozbiorach i podróżach kosmicznych. Przed projekcją odbywa się pokaz na żywo.
Organizator:
Pracownicy Centrum Nauki Kopernik
Wybrzeże Kościuszkowskie 20
Lekcja odbywa się w budynku planetarium Niebo Kopernika (wejście od strony rz. Wisły).