Emulsje wielokrotne w nowoczesnych technologiach

Spotkania z Inżynierią Chemiczną

Zakres wykładu obejmuje analizę przykładów zastosowań  układów emulsyjnych w nowoczesnej medycynie - do modyfikowanego uwalniania substancji aktywnych i enkapsulacji komórek macierzystych, kosmetologii oraz jako alternatywnych paliw w aspekcie ochrony środowiska. Omówione będą typy i przykłady emulsji, metody ich otrzymywania, a także ich podstawowe cechy oraz przykłady zastosowań w wymienionych wcześniej obszarach. Pokazane będą zdjęcia emulsji wielokrotnych na tle wyników  badań naszego zespołu, pracującego na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW, dotyczących układów rozproszonych o złożonych strukturach. Przedstawiona zostanie również opracowana przez nas szybka i wydajna metoda wytwarzania emulsji wielokrotnych o różnym stopniu złożoności ich struktury, co będzie połączone z prezentacją w laboratorium naszego zespołu (pokaz poprowadzi mgr inż. Agata Metera).

Dostępne od:
Dostępne do:
piątek, 30 Wrzesień, 2016 - 15:00
Wykład i pokaz w laboratorium obejmą przedstawienie tematyki emulsji wielokrotnych w zastosowaniach medycznych, kosmetycznych i w ochronie środowiska, jak również wyników prac własnych zespołu.
dr hab. inż.
Ewa
Dłuska
mgr inż.
Agata
Metera
Waryńskiego 1
Gmach Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej, parter, Aula Wykładowa. Prosimy podążać za rozwieszonymi wskazówkami. Pokaz w laboratorium odbędzie się na parterze, w sali 060. Uczestników zaprowadzą prowadzący wykład.
SMTP Error: Could not connect to SMTP host. SMTP Error: Could not connect to SMTP host. SMTP Error: Could not connect to SMTP host.