MuRRanów – Spacer w Rozszerzonej Rzeczywistości - SPOTKANIE ODWOŁANE

Badania pokazują, że bardziej lubimy miejsca zawierające naturalne ślady historii. Co zrobić w sytuacji, gdy miejsce zostało całkowicie zmienione a pod nową zabudową nie widać historii? Sięgnięcie po albumy i opracowania historyczne może być fascynującą podróżą, jednak dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości (RR), możemy przekonać się jak nieistniejące już miejsca żydowskiej historii wyglądałyby na tle obecnej przestrzeni. Technologia rozszerzonej rzeczywistości umożliwia uzupełnienie realnego świata o elementy generowane komputerowo dzięki aplikacjom nakładającym na realny obraz dodatkowe elementy takie jak zdjęcia, filmy, teksty, pliki audio. Zaprojektowana przez nas trasa wskazywać będzie na zabytki oraz miejsca nieistniejącej dzisiaj przeszłości żydowskiej i udostępniać multimedialne informacje na ich temat. Spacer będzie okazją do zapoznania się z żydowską przeszłością Muranowa, zobaczymy nieistniejące budynki, mieszkańców, przekonamy się jak kiedyś wyglądało życie w Dzielnicy Północnej.

Spacer rozpocznie się i zakończy na Wydziale Psychologii UW.

Dostępne od:
Dostępne do:
niedziela, 25 Wrzesień, 2016 - 12:00
Spacer po Muranowie w technologii rozszerzonej rzeczywistości będzie okazją do zapoznania się z żydowską przeszłością Muranowa, zobaczymy już nieistniejące budynki oraz ich mieszkańców.
Dodatkowe informacje:
Prosimy o przyniesienie własnych smartphonów lub tabletów (+ słuchawek) z zainstalowaną aplikacją Aurasma Glued. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników systemu Android. W przypadku problemów z instalacją prosimy przyjść około 20 minut przed rozpoczęciem spaceru. Zapisy na spacer: badania.spoleczne2015@gmail.com
Organizator:
mgr
Wnuk
mgr
Tomasz
Oleksy
ul. Stawki 5/7
Spacer rozpocznie się i zakończy na Wydziale Psychologii UW.