Instytut Parazytologii PAN zaprasza dzieci klas 4-6 na zajęcia pt.: „Biologia: jakie to proste, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o swojej komórce”. Tematyka zajęć rozszerzy wiedzę dzieci z dziedzin takich jak: biochemia, biologia molekularna, biotechnologia i mikrobiologia. Warsztaty biologiczne pozwolą poznać dzieciom tajemnice budowy i organizacji pojedynczej komórki. Uczestnicy poznają mini fabryki, które kryją się we wnętrzu komórek i procesy w nich zachodzące, a także zbudują kolorowy model DNA, rozwikłają zagadkę kodu genetycznego i wyprodukują razem białko. Wykonując samodzielnie preparat, dzieci będą mogły zobaczyć pod mikroskopem swoje komórki nabłonkowe i podejrzeć ich DNA. Zobaczą również świecące komórki bakterii i własnoręcznie zastosują techniki wykorzystywane na co dzień w laboratoriach.

Typ szkoły i dziedzina:
wtorek, 25 Września, 2018 - 11:00
środa, 26 Września, 2018 - 11:00
czwartek, 27 Września, 2018 - 11:00
Zajęcia pozwolą dzieciom poznać tajemnice komórek. Poznają mini fabryki, które kryją się w ich wnętrzu, zbudują kolorowy model DNA, rozwikłają zagadkę kodu genetycznego i razem wyprodukują białko.
mgr inż.
Alicja
Sielicka
dr inż.
Katarzyna
Basałaj
dr inż.
Agnieszka
Wesołowska
mgr
Sylwia
Grzelak
ul. Twarda 51/55
Sala konferencyjna, VI piętro.