Ile serc i jak mocno mogą tętnić w jednej dafni?

Pokaz dotyczyć będzie behawioru rozwielitki (Daphnia magna) pod kątem obserwacji częstoskurczu serca matki i jej potomstwa w fazie rozwoju embrionalnego. Omówiona będzie budowa serca i układu krwionośnego bezkręgowców na przykładzie wybranego powyżej obiektu modelowego oraz ocena szkodliwości stresu chemicznego (barwniki) i fizycznego (zmian natężenia światła). Przeznaczenie pokazu: dla dzieci od lat 6 i młodzieży + opiekunów - i przede wszystkim dla przyszłych adeptów  kardiochirurgii i ginekologii.

piątek, 28 Września, 2018 - 16:00
Pokaz dotyczyć będzie behawioru rozwielitki (Daphnia magna) pod kątem obserwacji częstoskurczu serca matki i jej potomstwa w fazie rozwoju embrionalnego. Omówiona będzie budowa serca i ukł krwionośny.
Dodatkowe informacje:
Bud. 24 CLNP sala 308