podstawy przedsiębiorczości

Typ Tytuł Opis Dziedzina Termin
Lekcja festiwalowa Ubezpieczenia bez tajemnic

Każdy z nas może stać się ofiarą jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia. Może to być trywialny upadek i stłuczone kolano w drodze do szkoły, może to być kontuzja doznana w trakcie treningu albo zajęć z wychowania fizycznego, albo rozbity samochód taty, który jechał rano do pracy. Skutki tych zdarzeń, a przynajmniej niektórych z nich mogą spowodować, że trzeba będzie zapłacić za naprawę samochodu, czy opłacić koszty wynajęcia rehabilitanta, który pomoże usprawnić uszkodzoną rękę czy nogę. Za każdym razem są to zdarzenia nagłe, nieprzewidziane i nieoczekiwane. Dlatego tak bardzo niepożądane mogą być ich skutki. Zwłaszcza jeśli planowaliśmy np. rodzinny wyjazd na wycieczkę samochodową, a tu nie tylko trzeba z niej zrezygnować, bo samochód jest unieruchomiony, ale jeszcze znaleźć pieniądze na jego naprawę. Czy jest zatem szansa, by jakoś wybrnąć z tych kłopotów, by mimo wszystko móc w dalszym ciągu planować i realizować swoje zamierzenia bez konieczności dokonywania wyborów, bo np. po opłaceniu mechanika samochodowego zabrakło pieniędzy na opłacenie wycieczki itp? Jak poradzić sobie w sytuacji, gdy zapomnimy zakręcić kran w kuchni, gdy wyłączyli wodę, a po powrocie do domu okazało się, że zalaliśmy mieszkanie sąsiada z dołu? Na te i inne pytania dotyczące uniknięcia skutków nieprzewidzianych zdarzeń przy wykorzystaniu ubezpieczeń odpowiemy sobie podczas warsztatów poświęconych temu zagadnieniu. Postaramy się również znaleźć odpowiedź na pytanie, czy ubezpieczenia pozwalają na beztroskie i dostatnie życie na starość? Jak trzeba postępować, by mimo niespodzianek, jakie płata nam życie, czuć się pewnie i bezpiecznie? Czy jest to w ogóle możliwe?

  • czw., 2018-09-27 10:00
Lekcja festiwalowa Wprowadzenie do metody design thinking

Design thinking to nowatorska metoda zespołowej pracy projektowej. Pomaga w tworzeniu innowacji nie poprzez kopiowanie i ulepszanie, lecz wdrażanie oryginalnych rozwiązań na podstawie głęboko rozpoznanych potrzeb użytkowników. Jest przydatna niezależnie od branży, w której pracujemy. Doceniają ją także uczniowie, studenci i wykładowcy. O uniwersalności metody design thinking będzie można się przekonać podczas warsztatów.

 

dr Karol Jachymek – kulturoznawca, filmoznawca, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Stypendysta Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (2013). Koordynator, wykładowca i współtwórca School of Ideas. Zajmuje się społeczną i kulturową historią kina (zwłaszcza polskiego) i codzienności, metodologią historii, zagadnieniem materiałów (audio)wizualnych jako świadectw historycznych, problematyką ciała, płci i seksualności, wpływem mediów na pamięć indywidualną i zbiorową, społeczno-kulturowymi kontekstami mediów społecznościowych oraz blogo- i vlogosfery, a także wszelkimi przejawami kultury popularnej. Współpracuje m.in. z Filmoteką Szkolną, Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, Against Gravity, KinoSzkołą i Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla młodzieży i dorosłych z zakresu edukacji filmowej, medialnej i (pop)kulturowej oraz myślenia projektowego i tworzenia innowacji społecznych. Autor książki „Film – ciało – historia. Kino polskie lat sześćdziesiątych”.

 

  • czw., 2018-09-27 13:30
Lekcja festiwalowa Owocowe piątki dla Ninja i Mastera. Jak poszukiwać pracy, aby realizować swoje cele?

Genialne pomysły
Miliony, które czekają aż się po nie schylisz
Słomiany zapał
Łapanie kilku srok za ogon

To wszystko może Cię spotkać na drodze poszukiwania i realizowania pomysłów, które mogą stać się sposobem na wymarzoną pracę.

Olga i Karolina zapraszają Cię na spotkanie, podczas którego wspólnie zastanowimy się:

  • od czego warto zacząć,
  • jak odnaleźć pasję, na której da się zarobić,
  • o co warto zadbać, aby zwiększyć szanse na powodzenie w życiu zawodowym,
  • dlaczego niektóre pomysły wielkich biznesów upadają.

 

Karolina Suszek - doradczyni zawodowa i trener pracy z doświadczeniem w pracy w szkołach ponadgimnazjalnych, szkołach wyższych i organizacjach pozarządowych.
W Biurze Karier Uniwersytetu SWPS Inicjatorka wydarzeń łączących studentów z pracodawcami. W czasie wolnym tropi sztukę w przestrzeni miejskiej.
www.linkedin.com/in/suszekkarolina

Olga Kożuchowska - doradczyni zawodowa, trenerka z doświadczeniem pracy z różnymi grupami i dla różnych organizacji i instytucji. Organizuje szkolenia, spotkania wspierające studentów w rozwoju zawodowym, koordynuje projekty. Prywatnie wielbicielka kina.
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/kozuchowskaolga/

  • pt., 2018-09-28 12:00