Osteologia – poznać, zrozumieć i polubić kość

Lekcja ma na celu zapoznanie dzieci z podstawami anatomii zwierząt. Zajęcia będą przeprowadzone w formie warsztatów połączonych z dyskusją na temat prezentowanych zagadnień.  Pod okiem prowadzącej zajęcia uczestnicy będą opisywali materiał szkieletowy znajdujący się w kolekcji Muzeum Żubra w Katedrze Nauk Morfologicznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Dzieci poznają różnice w budowie szkieletów różnych gatunków zwierząt domowych i dzikich oraz dowiedzą się, jaki wpływ maja te różnice na ich przystosowanie do środowiska. Uczniowie poznają wiele osteologicznych zagadek: do czego służy i jak działa szkielet,  po co krowie rogi, z czego zbudowana jest kość oraz dlaczego niektóre ptaki latają, a inne nie. Uczestnicy lekcji dowiedzą się również, czym różni się szkielet człowieka od szkieletów różnych zwierząt. Spotkanie będzie doskonała okazją do poznania anatomii zwierząt oraz do wspólnej kreatywnej i wesołej zabawy.

poniedziałek, 23 Września, 2019 - 11:00
Dzieci poznają różnice w budowie szkieletów różnych gatunków zwierząt domowych i dzikich oraz odkryją wiele anatomicznych zagadek.
Katarzyna
Olbrych