Budujemy dom: Procedury planistyczne a inwestycja budowlana

Numer: 
123

Wiele osób marzy o budowie własnego domu. Inwestycja często rozpoczyna się od kupna działki (nieruchomości gruntowej). Wykłady mają przybliżyć potencjalnemu inwestorowi wiadomości gdzie i w jaki sposób szukać informacji o nieruchomości - zarówno informacji geodezyjnej jak i planistycznej, przybliżyć procedury planistyczne i geodezyjne związane z planowaną inwestycją oraz pokazać możliwości jakie daje współuczestnictwo społeczne w planowaniu przestrzennym.

Trzeci wykład cyklu zaprezentuje w  jaki sposób dowiedzieć się, czy dana działka jest możliwa do zabudowania bądź czy warto ją kupować. Jak wygląda sytuacja w przypadku gdy osoba prywatna chciałaby otrzymać pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego. Co to znaczy, że na danym terenie jest sporządzony plan miejscowy? Co to znaczy, że gmina przystąpiła do sporządzania planu miejscowego? Kiedy i w jaki sposób może mieszkaniec wprowadzić zmiany do planu miejscowego? Co to znaczy, że nie ma planu, co wtedy należy zrobić? Na czym polega procedura sporządzania decyzji o warunkach zabudowy? Co może przesądzić o decyzji odmownej?

Typ spotkania: 
Forma: 
Dostępne od: 
15 lat
Termin: 
czwartek, 24 Wrzesień, 2015 - 17:30
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Jak odnaleźć się w gąszczu procedur planistycznych, gdy się chce budować dom? Procedury planistyczne w praktyce życia codziennego.
Wykonawca
dr inż.
Joanna
Jaroszewicz
Wykonawca
dr inż.
Małgorzata
Denis
Miejsce spotkania: 
Pl. Politechniki 1
00-661 Warszawa
Gmach Główny, piętro 1, sala 144