Sto pytań do seksuologa

Numer: 
82

Seksualność, integralna część życia człowieka, przez wiele lat traktowana była jako wstydliwa część ludzkiej natury i wypierana na obrzeża zainteresowań poważnej nauki. Obecnie seksuologia jest prężnie rozwijającą się dziedziną wiedzy a zdrowie seksualne jest zagadnieniem o coraz większym znaczeniu w kontekście jakości życia. Seks przestał być tematem tabu a o zagadnieniach mających związek z seksualnością dyskutuje się dziś publicznie. Również wielkie debaty społeczne i obyczajowe dotykają tej tematyki i za każdym razem rozpalają opinię publiczną. Świadczy to nie tylko o ogromnym zainteresowaniu zagadnieniem, ale także o tym, że jest to temat społecznie wrażliwy, o którym warto dyskutować. Właśnie dlatego merytoryczny głos przedstawicieli nauki jest cenny w tej dyskusji.

Szybki postęp w medycynie i w naukach społecznych umożliwia coraz lepsze poznanie mechanizmów sterujących i wpływających na seksualność. Pozwala również zrozumieć złożoność i barwność ludzkiej seksualności. By przybliżyć Państwu tę ciekawą tematykę zapraszamy na spotkanie - dyskusję, podczas której zachęcamy do zadawania pytań jednemu z najbardziej znanych i cenionych polskich seksuologów - profesorowi Zbigniewowi Lew-Starowiczowi. Nie będzie tematów zakazanych!

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Dostępne od: 
14 lat
Termin: 
środa, 23 Wrzesień, 2015 - 17:00
Czas trwania: 
90 minut
Opis skrócony: 
Współczesna nauka umożliwia poznanie mechanizmów wpływających na seksualność i pozwala coraz lepiej rozumieć złożoność i barwność ludzkiej seksualności. Zapraszamy na dyskusję z prof. Zbigniewem Lew-Starowiczem. Nie będzie tematów zakazanych!
Wykonawca
prof. dr hab.
Zbigniew
Lew-Starowicz
Wykonawca
mgr
Aleksandra
Bartnik
Miejsce spotkania: 
ul. Marymoncka 99/103
01-813 Warszawa