Zwiedzanie Magazynu Zbiorów Muzeum Geologicznego PIG-PIB

Numer: 
75

Muzeum Geologiczne PIG-PIB jest jednym z największych muzeów historii naturalnej w Polsce. W swoich zbiorach przechowuje i eksponuje pełny zakres materiałów naukowych dotyczących budowy geologicznej naszego kraju. Kolekcja minerałów, skał oraz skamieniałości liczy sobie ponad 500 000 okazów i wciąż jest powiększana. Część z nich prezentowana jest na sali ekspozycyjnej, jednakże te najcenniejsze lub będące w trakcie opracowywania przechowywane są w Magazynie Zbiorów, który znajduje się w podziemiach Muzeum - tuż pod stopami zwiedzających.

Zwiedzanie będzie obejmować wejście do Magazynu Zbiorów Muzeum Geologicznego PIG-PIB oraz odwiedzenie stanowiska pracy skanera 3D, wykorzystywanego do przygotowywania cyfrowych modeli najważniejszych okazów. Odbywać się będzie w dwóch grupach (maksymalnie po 10 osób) o 17:00 i 17:30. Czas trwania zwiedzania: ok. 30 minut. 

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Dostępne od: 
12 lat
Termin: 
środa, 23 Wrzesień, 2015 - 17:00
Czas trwania: 
30 minut
Opis skrócony: 
Zwiedzanie Magazynu Zbiorów Muzeum Geologicznego PIG-PIB oraz odwiedzenie stanowiska pracy skanera 3D, wykorzystywanego do przygotowywania cyfrowych modeli najważniejszych okazów. Wymagane zapisy: mswi@pgi.gov.pl.
Dodatkowe informacje: 
Zwiedzanie odbywać się będzie w dwóch grupach, maksymalnie 10 osób. Czas trwania: ok. 30 minut. Wymagane zapisy: mswi@pgi.gov.pl.
Wykonawca
mgr
Izabela
Olczak-Dusseldorp
Wykonawca
mgr
Marlena
Świło
Miejsce spotkania: 
Rakowiecka 4
00-975 Warszawa
Muzeum Geologiczne, sala nr 16