Nierówno pod Kopułą

Numer: 
62

Czym się różni obserwatorium astronomiczne od planetarium? Jak powstają obrazy nieba, planet i gwiazdozbiorów pod kopułą planetarium Centrum Nauki Kopernik- Niebie Kopernika? W jaki sposób wyświetlamy film na półsferycznym ekranie, by stworzyć niezwykły świat, który otacza widza obrazem i dźwiękiem ze wszystkich stron? Odpowiedzi na te pytania poznacie oglądając pokaz „Nierówno pod kopułą”. Prezenterzy Nieba Kopernika pokażą Wam planetarium od środka i opowiedzą o kulisach swojej pracy.

Będzie można zobaczyć, jak 16 komputerów tworzy obraz o rozdzielczości ponad 4 tysięcy pikseli, dowiedzieć się, jak pokazywać płaski obraz na okrągłym ekranie i dlaczego prawdziwe gwiazdozbiory nie przypominają tego, co widzimy gołym okiem patrząc w niebo. Nasi prezenterzy rozpędzą Was do ogromnej prędkości (bez wstawania z foteli) i pokażą zakamarki Drogi Mlecznej.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja drogą mailową pod adresem: festiwalnauki@kopernik.org.pl

Typ spotkania: 
Forma: 
Dostępne od: 
10 lat
Dostępne do: 
100 lat
Termin: 
wtorek, 27 Wrzesień, 2016 - 18:00
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Jak działa planetarium Niebo Kopernika? Opowiemy jak tworzony jest obraz o ogromnej rozdzielczości na półsferycznym ekranie (kopule). Rozpędzimy Was do ogromnej prędkości i pokażemy zakamarki kosmosu.
Dodatkowe informacje: 
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja drogą mailową pod adresem: festiwalnauki@kopernik.org.pl
Organizator: 
Wykonawca
Pracownicy Centrum Nauki Kopernik
Miejsce spotkania: 
Wybrzeże Kościuszkowskie 20
00-390 Warszawa
Pokaz odbywa się w budynku planetarium Niebo Kopernika (wejście od strony rz. Wisły). Prosimy o zabranie ze sobą wydruku z potwierdzeniem rezerwacji miejsc