Rycerze Koherencji: w poszukiwaniu Gargulca

Legenda głosi, że Wydział Mechatroniki zamieszkują tajemnicze Gargulce. Stworzenia te zwabione światłem osiedliły się w Zakładzie Inżynierii Fotonicznej wraz z otwarciem pierwszych laboratoriów optycznych w 1953 roku. Po wielu latach grupa studentów postanowiła w końcu udokumentować ich obecność wykorzystując poznane na studiach zjawiska optyczne. Wyposażeni w lasery, czyli koherentne źródła światła, studenci nazwali siebie Rycerzami Koherencji i przemierzają laboratoria w poszukiwaniu śladów pozostawionych przez Gargulce. Przyłącz się do nich i pomóż im zbadać zwyczaje tych tajemniczych stworzeń!

Dostępne od:
Dostępne do:
piątek, 30 Wrzesień, 2016 - 18:00
Gra, w której uczestnicy pod pretekstem poszukiwań Gargulca, poznają zjawiska i urządzenia stosowane w pomiarach optycznych m.in. interferometrii, termowizji, skanowaniu 3D i luminescencji.
Dodatkowe informacje:
Zgłoszenia przyjmowane są do 29 września na adres: festiwalnauki@mchtr.pw.edu.pl. W mailu należy podać dane uczestnika: imię, nazwisko, wiek oraz numer telefonu opiekuna*. Rejestracja uczestników i podział na zespoły odbywa się w sali 519 (5 piętro) od godz.17:40 do 17:55. Gra rusza o godzinie 18:00. *w przypadku młodszych uczestników, których opiekunowie planują uczestniczyć w spotkaniu "Hologramy jak z Gwiezdnych Wojen w zasięgu Twojej ręki?"
Organizator:
Zakład Inżynierii Fotonicznej
Współorganizator:
Studencki Oddział SPIE
Św. Andrzeja Boboli 8
Sala 519, 5 piętro (przy windach)