Co i jak jedzą zwierzęta?

Cykl zajęć poświęcony procesom trawienia oraz żywieniu zwierząt. W trakcie pierwszej lekcji dzieci dowiedzą się jak prawidłowo karmić zwierzęta domowe i gospodarskie. Podczas kolejnych zajęć uczestnicy zapoznają się z różnicami w budowie układu pokarmowego zwierząt mięsożernych i roślinożernych oraz będą mieli możliwość obserwacji pierwotniaków, które biorą udział w trawieniu włókna w żwaczu zwierząt roślinożernych. Na koniec dzieci wezmą udział w zajęciach w pracowni chemicznej, podczas których razem z prowadzącym zajęcia będą identyfikować związki organiczne w żywności i karmie dla zwierząt.

Typ szkoły:
Liczba osób:
wtorek, 26 Wrzesień, 2017 - 09:30
Cykl zajęć poświęcony żywieniu zwierząt domowych i gospodarskich, procesom trawienia u zwierząt roślinożernych i mięsożernych oraz wykrywaniu substancji organicznych w żywności i karmie dla zwierząt.
Dodatkowe informacje:
kontakt: m.hasiec@ifzz.pl