Czy wśród skarbów archiwalnych są też papierki po cukierkach?

Były sobie czekoladki i cukierki, a pozostały po nich tylko papierki.... Czy wśród skarbów archiwalnych są też papierki po cukierkach?

Archiwum często kojarzy się z pudłami, szufladami, rzędami półek, a nawet z zakurzonymi księgami, ale czy tylko z tym? Z czym jeszcze może kojarzyć nam się archiwum? Jakie skarby tak naprawdę mogą się w nim ukrywać? Skąd one się tam wzięły? Czy ktoś je przyniósł? Dlaczego?

Na warsztatach w pracowni naukowej Archiwum Państwowego w Warszawie odkryjemy, co kryją szuflady archiwalne. Poznamy koszykarza, piaskarza, tracza, a nawet druciarza. Przyjrzymy się bliżej Warszawie sprzed kilkudziesięciu lat. Zobaczymy, jak żyli, pracowali i spędzali wolny czas jej dorośli mieszkańcy, ale i najmłodsi. Zastanowimy się też, skąd możemy się tego wszystkiego dowiedzieć. A ponadto każdy będzie mógł wejść w rolę młodego archiwisty, by profesjonalnie zbadać źródła i znaleźć odpowiedź na pytanie: czy wśród skarbów archiwalnych są także papierki po cukierkach?

Typ szkoły:
Liczba osób:
czwartek, 28 Wrzesień, 2017 - 09:00
piątek, 29 Wrzesień, 2017 - 09:00
Zajęcia poświęcone archiwum jako instytucji kultury. Uczniowie dowiedzą się, czym jest archiwum, co można w nim znaleźć, na czym polega praca archiwisty,będą badać materiały archiwalne.
Violetta
Urbaniak
mgr
Marta