Odkryj technologie przyszłości VR i AR w grach i edukacji

Masz apetyt na wiedzę i praktyczne zastosowanie nowoczesnych technologii typu VR i AR? Zastanawiasz się jak będzie wyglądała edukacja w przyszłości? Marzysz o sprawdzeniu możliwości gogli VR? To wszystko będzie możliwe w trakcie lekcji festiwalowej.
Zajęcia zostaną podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W części pierwszej (45 min.) uczestnicy lekcji festiwalowej poznają tajemniczo brzmiące skróty VR i AR, historię nowoczesnych technologii typu wirtualna rzeczywistość (VR) i rozszerzona rzeczywistość (AR), dotychczasowe zastosowania VR i AR w grach i edukacji oraz dostępne na rynku rozwiązania sprzętowe z tego zakresu. W drugiej części (45 min.) uczestnicy lekcji festiwalowej przetestują aplikację w VR firmy Tomorrow, specjalizującej się w realizacji projektów opartych o najnowsze technologie. Swojego głosu do aplikacji użyczył Jarosław Boberek, będący jedną z czołowych postaci polskiego dubbingu. Jego popisową rolą jest Kaczor Donald. Jednak dzieci najbardziej kojarzą go z postaci króla lemurów – Juliana, którego poznały w filmie Madagaskar. Aplikację stworzono z myślą o dzieciach i dla dzieci. Dzięki niej uczestnicy zajęć będą mogli ponadto przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.
W trakcie zajęć odpowiemy również na pytanie „Dlaczego warto korzystać z nowych technologii?”

Typ szkoły:
Liczba osób:
czwartek, 28 Wrzesień, 2017 - 10:00
W trakcie lekcji zostaną zaprezentowane najnowsze rozwiązania z zakresu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w grach i edukacji. Firma Tomorrow umożliwi przetestowanie najnowszej aplikacji w VR.
Współorganizator:
Tomorrow