Otoczeni przez czujniki - budowa i zastosowania bezprzewodowych sieci

Poznamy budowę nowoczesnych, bezprzewodowych sieci czujników (WSN), które są źródłem przesyłanych danych. Zebrane dane poddawane są analizie i wykorzystywane w wielu obszarach naszego życia, przemyśle oraz w systemach bezpieczeństwa. W trakcie prezentacji przedstawione zostaną podstawy działania wybranych urządzeń oraz aktualne i planowane zastosowania bezprzewodowych sieci czujników. Uczestnicy wykładu poznają również możliwość budowy sieci WSN z wykorzystaniem popularnych i dostępnych w życiu codziennym urządzeń np. smartfonów, tabletów itp. W trakcie wykładu odbędzie się dodatkowo pokaz działania sieci WSN oraz eksperymenty dotyczące transmisji radiowej i wyników pracy wybranych czujników.

Typ szkoły:
Liczba osób:
wtorek, 26 Wrzesień, 2017 - 09:00
Podczas lekcji festiwalowej uczniowie poznają zasady działania nowoczesnych sieci bezprzewodowych. Zaprezentowane zostaną możliwości zastosowania tego typu sieci w różnych obszarach naszego życia.
dr inż.
Andrzej