Ropa naftowa oczami geologa i mikrobiologa

Celem zajęć jest zapoznanie uczniów ze składem chemicznym ropy naftowej oraz ropą naftową jako środowiskiem występowania wielu grup bakterii. Zakres zajęć obejmuje podstawowe zagadnienia związane z występowaniem złóż ropy naftowej i zróżnicowaniem jej składu oraz aktywnością mikroorganizmów występujących w środowisku przyrodniczym, m.in. mediach złożowych. Praktikum ma charakter ćwiczeń laboratoryjnych pozwalających zapoznać ucznia z podstawami wybranych technik analizy chemicznej (np. chromatografia cienkowarstwowa) związanych z badaniem składu chemicznego ropy naftowej oraz technikami warsztatu mikrobiologicznego (m.in. samodzielna izolacja bakterii z mediów złożowych).

Typ szkoły:
Liczba osób: