Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW

Typ Tytuł Opis Dziedzina Termin
Spotkanie festiwalowe Życie ujęte w algorytmie

Podczas spotkania porozmawiamy o rosnącej roli autonomicznych algorytmów w życiu zachodnich społeczeństw. Szczególną uwage poświęcimy sposobie zastosowania algorytmów w internecie.

socjologia
  • pon., 2017-09-25 15:00
Lekcja festiwalowa Żona łyżka, mąż widelec...O historii zastawy stołowej

Stół - król domowych mebli, z racji swojej rangi przysługuje mu odpowiedni stój w postaci zastawy stołowej oraz szacunek zawarty w zasadach savoir vivre. Jak przez wieki zmieniała się zastawa stołowa, skąd pochodzą sztućce? Co takiego nazywane było "narzędziem diabła". Do czego używamy współcześnie "muszli ślimaka"? Do czego służy młotek oraz szczypce?

wiedza o języku i kulturze
  • wt., 2017-09-26 12:00
Spotkanie festiwalowe Miłość i emocje w relacji poliamorycznej

Poliamoria – tajemniczy termin, który coraz częściej pojawia się w mediach i debacie społecznej. Czym jest, na czym polega? Jakie są motywy szukania poliamorycznych relacji? Czym dla poliamorysty jest miłość i jakie emocje towarzyszą mu w codziennym życiu?

socjologia
  • wt., 2017-09-26 17:30
Lekcja festiwalowa "Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady"

Słowami Stanisława Jerzego Leca  "Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady" chcielibyśmy zaprosić Was na lekcję o tym skąd się wzięła czekolada.

Przysmak dzieci i dorosłych, czekolada. Dlaczego ma brązowy kolor i niepowtarzalny zapach? Czy zawsze miała formę tabliczki? Dlaczego nazywana jest pokarmem bogów i wojowników. Czy faktycznie pełniła rolę pieniądza?

wiedza o języku i kulturze
  • śr., 2017-09-27 12:00