Chemiczna kuchnia - czyli jak robimy grafen

Numer: 
166

Zapewne, słyszeli Państwo o grafenie. Opowiemy Państwu czym jest, i dlaczego warto pracowac nad tym materiałem. Pokażemy też jak się go robi. W ramach zwiedzania laboratorium zobaczą Państwo urządzenia, którymi dysponujemy i przekonają się do czego jeszcze mogą służyć. 

Grafen jawi się jako cudowny materiał o niezwykłej wytrzymałości, znakomitej przewodności elektrycznej i cieplnej oraz innych ciekawych właściwościach. Te cechy potencjalnie otwierają szerokie spektrum zastosowań: od wzmacniania różnych materiałów po walkę z rakiem. Postaramy się Państwu powiedzieć czy, a jeśli tak, to na ile blisko jesteśmy grafenowej rewolucji. Powiemy także o tym, czym ten materiał jest i czy każdy "grafen" jest w istocie grafenem. A może chciali by Państwo poczuć się niczym nobliści? W takim wypadku damy Wam możliwość zrobienia własnego grafenu. A potem pokażemy jak w jaki sposób robimy to my. 

Typ spotkania: 
Dostępne od: 
18 lat
Dostępne do: 
38 lat
Termin: 
środa, 27 Wrzesień, 2017 - 16:00
Czas trwania: 
45 minut
Opis skrócony: 
Grafen jawi się jako cudowny materiał o niezwykłych cechach. Czym jest? Jak się go robi? Jak poprawi nasze życie? Opowiemy o tym i pokażemy nasz warsztat pracy.
Dodatkowe informacje: 
Zapisy od 18 IX pod adresem: joanna.rodzewicz@itme.edu.pl. Wstęp na teren instytutu tylko z dokumentem tożsamości. Osoby poniżej 18 roku życia zapraszamy z opiekunami.
Organizator: 
Zakład Technologii Chemicznych
Wykonawca
mgr inż.
Michał
Woluntarski
Miejsce spotkania: 
Wólczyńska 133
01-919 Warszawa
Ze zwiedzającymi spotkamy się na portierni. Pod opieką pracownika przejdą Państwo do laboratorium.