Regeneracja więzadeł i chrząstki z wykorzystaniem 3D struktur polimerowych

Wykład będzie obejmować omówienie zagadnień uszkodzeń więzadeł kolanowych i tkanki chrzęstnej. Zostaną zaprezentowane współczesne metody leczenia, ze szczególnym zwróceniem uwagi na regenerację z wykorzystaniem trójwymiarowych struktur polimerowych oraz termowrażliwych hydrożeli. Uczestnicy będą mogli obejrzeć jeden z procesów tworzenia takich struktur 3D- proces elektroprzędzenia- umożliwia on formowanie struktur niezwykle podobnych do włókien kolagenowych znajdujących się w ludzkich tkankach. Struktury żelowe zostaną przedstawione z wykorzystaniem naturalnych polimerów. Zaprezentowane zostaną również badania biologiczne w warunkach in-vitro w kierunku zastosowania struktur 3D w medycynie regeneracyjnej. (Popularyzacja 388/L-6/2014 NCBR, więcej na ligamed.ippt.pan.p oraz polybiolab.ippt.pan.pl)

Dostępne od:
Dostępne do:
środa, 27 Wrzesień, 2017 - 17:00
O uszkodzeniach więzadeł i chrząstki- metody leczenia oraz regeneracja z wykorzystaniem trójwymiarowych rusztowań formowanych metodą elektroprzędzenia oraz hydrożeli. (Popularyzacja 388/L-6/2014 NCBR)
dr inż.
Dorota