Czy dorastanie to czas kryzysu? O tym, jak poszukujemy odpowiedzi na pytanie "Kim jestem?"

Numer: 
392

Wykład i dyskusja poświęcone będą najważniejszemu zadaniu, jakie staje przed człowiekiem w okresie dorastania - zbudowaniu podstaw własnej tożsamości, tego, kim się jest i kim chce się być. Radzenie sobie przez młodzież z tym zadaniem jest źródłem wielu napięć między nimi a ich rodzicami i stało się podstawą postrzegania okresu dorastania jako czasu kryzysu, buntu, sprzeciwu. Wykład będzie poświęcony przedstawieniu psychologicznych podstaw zmian zachowani, jakie obserwujemy u nastolatków oraz ukazaniu ich rozwojowej funkcji. Pooglądamy także fragmenty bajek, które pozwolą uczestnikom lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia.

 

dr Konrad Piotrowski - Psycholog rozwoju, zainteresowany przede wszystkim okresem dorastania i wczesnej dorosłości. W swojej pracy naukowej zajmuje się rozwojem tożsamości, czyli procesem poszukiwania odpowiedzi na jedne z najważniejszych pytań, jakie w trakcie swojego życia zadaje sobie człowiek: Kim jestem? Kim chcę być? Aktualnie zgłębia również tematykę perfekcjonizmu, w tym to, jak perfekcjonizm wpływa na sposób poszukiwania własnej tożsamości.

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
sobota, 29 Września, 2018 - 11:00
Czas trwania: 
90 minut
Opis skrócony: 
Wykład i dyskusja poświęcone będą najważniejszemu zadaniu, jakie staje przed człowiekiem w okresie dorastania - zbudowaniu podstaw własnej tożsamości, tego, kim się jest i kim chce się być.
Dodatkowe informacje: 
Zapisy od 17 IX pod adresem: https://www.swps.pl/festiwalnauki
Wykonawca
dr
Konrad
Piotrowski
Miejsce spotkania: 
Chodakowska 19/31
03-815 Warszawa
Sala N309 (III piętro)