Z Wadowic do Watykanu

Uczniowie w atrakcyjnej formie poznają krótką historię Lolka z Wadowic – późniejszego papieża Jana Pawła II; zapoznają się również z przesłaniem papieża do dzieci – na podstawie Listu do dzieci oraz przemówień papieskich adresowanych do najmłodszych. Lekcja odbędzie się w korelacji z edukacją geograficzną – rozpoznawaniem na mapie kluczowych miejsc związanych z papieżem: Wadowic oraz Watykanu.  Na zakończenie w formie plastycznej uczestnicy utrwalą najważniejsze daty związane z papieżem Polakiem oraz jego wizerunek. Dowiedzą się też, w jaki sposób mogą naśladować Lolka na co dzień.  Na zakończenie dzieci otrzymają pamiątkowe gadżety Koła Naukowego Katechetyków UKSW. Wykładowca, dr Rayzacher -Majewska jest konsultorem Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, członkinią Zespołu ds. opracowania podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce i programu nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach oraz rzeczoznawcą do spraw oceny programów nauczania religii i podręczników katechetycznych Komisji Wychowania Katolickiego KEP.

Typ szkoły i dziedzina:
poniedziałek, 23 Września, 2019 - 14:00
poniedziałek, 23 Września, 2019 - 12:30
poniedziałek, 23 Września, 2019 - 11:00
Krótka historia Lolka z Wadowic, który został papieżem. Uczestnicy w formie plastycznej utrwalą najważniejsze daty z jego życia oraz wizerunek. Dowiedzą się, w jaki sposób naśladować Lolka na co dzień
Aneta
Rayzacher-Majewska