Data Science w programie R - sztuka analizy i wizualizacji danych

Numer: 
126

We współczesnej gospodarce opartej na wiedzy, informacji i Big Data, wykorzystanie statystyki i ekonometrii w opisywaniu zjawisk politycznych, ekonomicznych czy biznesowych jest powszechnie przyjętym standardem. Analityk danych (data scientist) jest wymieniany wśród 10 najbardziej intratnych zawodów przyszłości. Efektywne zarządzanie informacją wymaga użycia specjalistycznego oprogramowania, które pozwala jednocześnie na wygodną pracę, wykorzystanie zaawansowanych algorytmów statystycznych i automatyzację zadań. Na wykładzie przedstawimy najnowocześniejsze pakiety do analizy danych, które umożliwią automatyzację i przyśpieszenie pracy – szczególnie tej wykonywanej cyklicznej. Następnie zostaną omówione podstawowe zasady prezentowania wyników analiz statystycznych za pomocą zrozumiałych dla przeciętnego odbiorcy wykresów. Według kanonów sztuki tworzenia wykresów wizualizacje powinny być oszczędne (elementy nieprzekazujące informacji powinny być ograniczone do minimum lub zupełnie usunięte), ale również atrakcyjne dla ich adresata – opowiadać wciągającą historię i pokazywać ciekawe zależności pomiędzy zmiennymi. Pogodzenie ze sobą obydwu aspektów – prostoty i oryginalności jest kluczem do sukcesu w pracy statystyka.

Uczestnikom zostaną przekazane kompletne kody stworzone w R. Warsztaty będą składały się z części wykładowo-prezentacyjnej oraz ćwiczeniowej - rozwiązywanie zadań pod kierunkiem prowadzącego.

Szczegółowy program warsztatu:

  1. Omówimy pakiety do efektywnego przetwarzania danych;
  2. Pokażemy najpopularniejszy pakiet do wizualizacji danych;
  3. Nauczymy tworzyć interaktywne i nowoczesne wykresy w R;
  4. Nauczymy tworzyć dynamiczne raporty w module R Markdown.
Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Termin: 
środa, 25 Września, 2019 - 18:30
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Analityk danych (data scientist) jest wymieniany wśród 10 najbardziej intratnych zawodów przyszłości. Na wykładzie przedstawimy najnowocześniejsze pakiety do analizy danych - w tym program R.
Współorganizator: 
LabMasters
mgr
Piotr
Ćwiakowski
dr
Maciej
Wilamowski
Miejsce spotkania: 
ul. Długa 44/50
00-241 Warszawa
Przy stacji metra Ratusz-Arsenał