Jak jedzenie zielonego może pomóc w walce z otyłością?

Numer: 
158

Otyłość i choroby z nią powiązane są przyczyną coraz większej liczby zgonów. Wśród głównych przyczyn otyłości wymienia się zmianę nawyków żywieniowych, które mogą modyfikować skład naszej mikrobioty jelitowej. Te tryliony komórek zasiedlających nasze jelita mają ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, a zaburzenie ich składu może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych, w tym otyłości. Wzbogacenie naszej diety o zielone warzywa może być pomocne w regulacji apetytu i zwiększaniu populacji pożytecznych mikroorganizmów, a także skutkować wieloma korzyściami zdrowotnymi. W zielonych częściach roślin znajdują się błony zwane tylakoidami, które zawierają różne korzystne dla nas związki, w tym zielony barwnik chlorofil. I to właśnie dzięki ich właściwościom prozdrowotnym można utrzymać właściwą masę ciała bez konieczności przestrzegania rygorystycznej diety. 

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
czwartek, 26 Września, 2019 - 16:00
Czas trwania: 
75 minut
Opis skrócony: 
Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy jedząc zielone warzywa, możemy zmienić skład naszej mikrobioty jelitowej i w ten sposób zredukować otyłość oraz ryzyko wystąpienia chorób z nią powiązanych.
Organizator: 
Współorganizator: 
Wydział Fizyki UW
dr
Anna
Kiersztan
dr
Iga
Samól
Miejsce spotkania: 
ul. Pasteura 5
02-093 Warszawa
Budynek Wydziału Fizyki UW, Warszawa, wejście z rogu ulic Pasteura i Pogorzelskiego, sala 1.40 na I piętrze. Więcej informacji na stronie: http://festiwal-nauki.fuw.edu.pl/