Nie tylko jajko ma białko

Impreza przybliży dzieciom cudowny świat białek - molekuł, które laikom kojarzą się z jednym białkiem - jaja kurzego. Tymczasem każdy żywy organizm zawiera ich tysiące. Białka mają unikalną strukturę przestrzenną, która umożliwia im pełnienie różnorodnych funkcji (np. transportu innych molekuł, budowanie naszego ciała,  przyspieszania reakcji chemicznych).  Wyznaczenie struktury białek stało się możliwe dzięki rozwojowi nowoczesnych technik biofizycznych.  Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, czym są białka dla biofizyków, czego chcieliby, a czego mogą dowiedzieć się o ich strukturze, jak wrażliwa na czynniki fizyczne (np. temperaturę, pH) jest struktura białek i poznają świecące na zielono białko, które umożliwia biologom oświetlenie wnętrza komórek.

Typ szkoły:
Liczba osób:
wtorek, 27 Wrzesień, 2016 - 09:00
wtorek, 27 Wrzesień, 2016 - 12:00
środa, 28 Wrzesień, 2016 - 09:00
środa, 28 Wrzesień, 2016 - 12:00
czwartek, 29 Wrzesień, 2016 - 09:00
czwartek, 29 Wrzesień, 2016 - 12:00
Dodatkowe informacje:
* Niestety impreza nie jest dostępna dla osób na wózkach. * Szczegółowy plan i panel rejestracji znajdują się na stronie: http://festiwal-nauki.fuw.edu.pl/. * Rejestracja grupy jest konieczna.
Organizator:
prof. dr hab.
M.A. Bzowska
dr hab.
B. Wielgus-Kutrowska
pracownicy i doktoranci Wydziału Fizyki UW
ul. Pasteura 5
zbiórka w holu przy portierni