Mroczne oblicze miasta świateł. Przykład historii z dreszczykiem

Numer: 
692

Paryż to tak naprawdę dwa miasta, choć tak diametralnie różne, to nierozerwalnie połączone wstęgą historycznych wydarzeń. Przez długi czas te "dwa miasta" żyły ze sobą w symbiozie, los jednego zależał od drugiego, co ciekawe architektura i rozlokowanie ulic znanego nam Paryża w dużej mierze zależały od "niewidocznego bliźniaka", który w dramatyczny sposób przypomniał o sobie w XVIII.

Miasto świateł, blichtru, pokazów mody czy też romantycznych kafejek nad Sekwaną to pierwsze skojarzenia związane z francuską stolicą. Jednak za sprawą podziemnego miasta śmierci, grozy i tajemnic z przeszłości, miasto bagietek, serów i beretów odsłania swoje drugie, mrożące krew w żyłach oblicze, dostępne tylko dla odważnych.

Kto ma odwagę zejść do "imperium śmierci" i poznać "najdłuższy grób świata"? Kto nie boi się zgubić w mrocznym labiryncie ulic miasta zmarłych? Kto czuje się na siłach, aby poznać historię tego miejsca?

Termin: 
wtorek, 25 Września, 2018 - 11:00
Czas trwania: 
45 minut
Opis skrócony: 
Paryż to nie tylko miasto świateł, ale i mroku, śmierci i tajemnic z przeszłości. Ukryte pod ziemią "imperium śmierci" zmrozi krew niejednemu śmiałkowi.
Wykonawca
mgr
Weronika
Urban
Miejsce spotkania: 
Nowy Świat 69
00-046 Warszawa
Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW