Kiedy włosy stają dęba / Zobaczyć niewidzialne

Dzielone lekcje dotycząca elektryczności, magnetyzmu i cząstek elementarnych. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się generatorem Van de Graaffa, maszyną elektrostatyczną czy kulą plazmową, lewitującą kolejką. Każdy z uczestników będzie mógł własnoręcznie wykonać m.in. silniczek elektryczny oraz miniaturowy elektromagnes. Uczniowie dowiedzą się o najbardziej nieuchwytnych cząstkach - neutrinach, i metodach ich detekcji. Podczas warsztatów pokażemy, że każdy z nas może samodzielnie zbudować prosty detektor, który umożliwi obserwację cząstek promieniowania kosmicznego.

Typ szkoły:
Liczba osób:
Klasa od:
Klasa do:
wtorek, 22 Wrzesień, 2015 - 09:30
środa, 23 Wrzesień, 2015 - 09:30
czwartek, 24 Wrzesień, 2015 - 09:30
Dzielone lekcje dotycząca elektryczności i magnetyzmu oraz fizyki cząstek elementarnych. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się generatorem Van de Graaffa i maszyną elektrostatyczną . Dowiedzą się o najbardziej nieuchwytnych cząstkach - neutrinach.
doktoranci Wydziału Fizyki UW
pracownicy Narodowego Centrum Badań Jądrowych
ul. Pasteura 7,
02-093, Warszawa