Piękni, mądrzy i bogaci, czyli funkcja magiczna imion chińskich

Spotkanie przybliży słuchaczom problematykę współczesnych imion chińskich. Jakie imiona nadają dzieciom Chińczycy? Jakie jest znaczenie tych nazw? Czym charakteryzuje się „dobre” imię? Gdzie go szukać? Czy imiona kobiet i mężczyzn się różnią? Jaki obraz świata wyłania się z chińskich nazw? Czy imię może wpływać na przyszłość i losy człowieka? Jak liczne są chińskie imiona? Czy podlegają modom? Czy polityka może wpływać na wybór imienia? Ile imion noszą Chińczycy? Wykład odpowie na te i wiele innych pytań dotyczących nazewnictwa chińskiego.

Wykład z elementami dyskusji w ramach cyklu: SPOTKANIA AZJATYCKIE

Dostępne od:
sobota, 26 Wrzesień, 2015 - 11:00
Jakie imiona nadają dzieciom Chińczycy? Jakie jest znaczenie tych nazw? Czym charakteryzuje się „dobre” imię? Czy imiona kobiet i mężczyzn się różnią? Wykład odpowie na te i wiele innych pytań dotyczących nazewnictwa chińskiego.
Dodatkowe informacje:
Cykl: SPOTKANIA AZJATYCKIE