Co jedzą współczesne zwierzęta domowe i gospodarskie?

Zwierzęta domowe i gospodarskie karmione są paszami, których skład jest precyzyjnie dostosowany do gatunku zwierzęcia, jego płci, wieku i stanu fizjologicznego. W celu poprawy jakości i zwiększenia walorów prozdrowotnych produktów pochodzenia zwierzęcego, w produkcji pasz stosuje się nasiona roślin strączkowych, charakteryzujące się wysoką zawartością białka oraz dodatki witaminowo-mineralne, ziołowe i in. Na zajęciach dzieci będą miały możliwość poznać współcześnie stosowane pasze. Ponadto dowiedzą się, czym karmić domowe pupile, aby zapewnić im długotrwałe zdrowie, a co może im zaszkodzić. Za pomocą własnych zmysłów najmłodsi będą mogli również samodzielnie ocenić jakość pasz dla zwierząt.

Typ szkoły:
Liczba osób:
poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016 - 09:00
Na zajęciach dzieci dowiedzą się, czym są karmione współczesne zwierzęta gospodarskie, a także jak karmić swoje domowe pupile, aby zapewnić im długotrwałe zdrowie.
Dodatkowe informacje:
Klasa zostanie podzielona na 3 grupy. W ramach jednej lekcji zostaną zrealizowane dla wszystkich grup trzy zajęcia: 1. Co jedzą współczesne zwierzęta domowe i gospodarskie? 2. Odkryj mikroświat żwacza 3. Zobacz DNA. Kontakt: m.hasiec @ifzz.pl
mgr
Marcin