Co kryją płyty chodnikowe, a co pomnikowe olbrzymy?

Warsztaty dla młodzieży ukazujące zróżnicowanie siedlisk i związaną z tym różnorodność biologiczną. Zajęcia pozwolą uczestnikom na obserwację różnych typów fragmentu środowiska miejskiego i odkrywanie zamieszkujących w nich organizmów, a także na samodzielne przeprowadzenie krótkich badań. Mini-inwentaryzacje zróżnicowanych płatów siedlisk na terenie Ogrodu Botanicznego i jego okolic będą pretekstem do bardziej szczegółowego przyjrzenia się znalezionym organizmom, ich wymaganiom życiowym, a także do szerszej dyskusji na temat bioróżnorodności i możliwości ochrony przyrody.

Typ szkoły:
Liczba osób:
Klasa od:
Klasa do:
piątek, 30 Wrzesień, 2016 - 11:00
Warsztaty polegające na przeprowadzeniu krótkich porównawczych badań siedlisk Ogrodu Botanicznego i okolic, ukazujących ich zróżnicowanie i związaną z tym różnorodność biologiczną. Otrzymane wnioski i
Organizator:
mgr
Ewa
Narożniak
Igor
Siedlecki
al. Ujazdowskie 4
Spotkanie z prowadzącymi na dziedzińcu Ogrodu Botanicznego UW.